poniedziałek, 19 marca 2012

Mój mały świat i postaci

Zapraszam do zapoznania się z moim zakręconym światem i jego bohaterami.  


+++++++++++++++++++++++++++++
Większość moich postaci przypisana jest uniwersum Ethian. Nazwa pochodzi od planety, na której żyją, a która w jednej połowie pokryta jest cudowną, żyzną ziemią, bajecznymi krajobrazami potocznie zwanymi Thigka, a w drugiej połowie zajęta jest przez wodę- Karminowy ocean i spowita mrokiem. Dzieli je tzw. Pierścień. Jest to otaczające całą planetę pasmo ogromnych lasów znajdujące się w lekkim cieniu.
+++++++++++++++++++++++++++++
Istoty zamieszkujące Ethian: 

Bogowie i demony- Dobro i zło, chociaż nie w tak oczywistej formie jak mogłoby się wydawać, jest wśród nas. A może tylko tak nam się wydaje? Może też nie wszystko jest takie czarno białe? Tak czy inaczej bogowie i ich antagoniści skrywają się gdzieś w Ethian.

Ludzie- jak to ludzie, opisywać ich przymiotów chyba nie muszę. Z tym, ze ci zamieszkujący Thigka są bardzo mocno religijni i czasem zabobonni (zwłaszcza z mniejszych miejscowości i wiosek). Uznają w większej mierze monarchię, chociaż są dwa duże miasta, w których ichniejsza królewska rodzina nie ma wpływów, są to ośrodki nauki sztuki. Garść bogatych dzieci uczą się tam alchemii, medycyny i farmacji, a także sztuk walki i ochrony przed magią, która uważana jest za czarcią cechę.

Przeklęci- tak nazywa się ludzi z nadprzyrodzonymi zdolnościami, wykazującymi jakąś nienormalną cechę. Zdarza się tak również nazywać duchy w służbie żywiołom lub bogom.

Draconisi- minimum dwumetrowe istoty o absolutnie białej skórze, spiczastych uszkach i srebrnych włosach. Bardzo podobni do siebie. Rasa, która żyje w obrębie pierścienia. Nie jest ich wielu, może kilkuset. Bardzo rzadko się rozmnażają, żyją po kilkaset lat i za swój cel obrali obserwowanie świata i tego co się z nim dzieje. Biegli w sztuce władania magią. Nie lubią ludzi, stoczyli z nimi nawet w przeszłości dość krwawą wojnę, po czym usunęli się nieco w kąt, znikając na prawie 50 lat.
+++++++++++++++++++++++++++++
Postaci:

Pierwszy i najważniejszy zawsze i wszędzie~~

Imię i nazwisko: *Methice Peter Nightingale*
Wersja lalkowa: obecnie brak. Był: BF Niky, Luts Chiwoo, GD Louis

Włosy: czarne, falowane

Wiek: Postać poznajemy, gdy ma lat 12, oczywiście z biegiem czasu i historii, postać się rozwija, dojrzewa, starzeje i zmienia / lalki były wzorowane na początkowej, chłopięcej wersji postaci

Cechy charakteru: Gdy Methice jest młodszy zachowuje się jak typowe dziecko, które im więcej mu się da, tym więcej chce. Jest uparty, często irytujący. Przez pewien czas, pod wpływem różnorakich doświadczeń, staje się zahukany i wycofany. Niemniej stan ten nie trwa wiecznie i chłopak później znów zyskuje pewność siebie.
Jest uczuciowy, bardzo silny wewnętrznie i ceni sobie życie, mimo wielu trudności jakie pojawiają się na jego drodze.


Historia:
Methice ma 12 lat, jest drugim dzieckiem z arystokratycznej rodziny. Ma starszego brata- Rinye i o rok młodszą siostrę. Żyje jak w bajce, w dworku swych dziadków i rodziców, na skraju terenów należących do ludzi. , niczego mu nie brakuje, przez co jest rozkapryszony i często daje popalić swojej rodzinie. Przy okazji jest niesłychanie inteligentny i wykazuje zainteresowanie sztuką alchemii.
Pewnego dnia świat chłopca wywraca się do góry nogami. W dziwnych okolicznościach w jego ręce wpada mały, złoty kluczyk. Zaraz po tym objawiają się u niego zdolności magiczne, które wśród ludzi uznawane są za czarci przymiot. Niebawem rodzinny dom chłopca zostaje podpalony i doszczętnie zniszczony przez bogobojnych wieśniaków. Rodziców Methice'a i jego siostrę uznaje się za zaginionych, a chłopcu udaje się przeżyć dzięki starszemu bratu, który wyciąga go z płomieni i ucieka z nim do miasta. Rinya próbuje utrzymać siebie i braciszka, ale nie jest łatwo. Tym bardziej, ze Methice kompletnie zamyka się w sobie i przestaje w ogóle mówić. Za to nie przestaje przyciągać coraz to większej uwagi magicznych istot, coraz liczniej objawiających się między ludźmi.

Methice nie jest zwykłym chłopcem. Jest jedyny w swoim rodzaju. I to dosłownie. Niestety bycie czym lub kimś wyjątkowym nie zawsze musi iść w parze ze szczęściem.

+++++++++++++++++++++++++++++

Imię i nazwisko: *Aya aka Kotoktoś* (Cathing)
Wersja lalkowa: brak. był: DollnDoll King Lucian
Włosy: białe, falowane
Znaki szczególne- kocie uszy. Aya jest kotem. Dosłownie.
Wiek: 22 lata
Cechy charakteru: Jak to każdy kot- chadza własnymi drogami. Jest samolubny, egocentryczny, domaga się całodobowej uwagi i jest wyjątkowo zaborczy. Przebiera w kochankach jak w rękawiczkach. Ma też fetysz na tradycyjne, azjatyckie ubrania. Przeważnie chodzi w yukatach, kimonach, bokgeonach.

Historia: To jedna z bardziej pokręconych postaci jakie kiedykolwiek stworzyłam. Posiada kilka alternatywnych historii. Natomiast w wszystkich zgadza się jedno- Aya posiada dar uzdrawiania i przyjaźni się z Methicem.

+++++++++++++++++++++++++++++

Imię i nazwisko: *Odetta Swan (Bright)*
Wersja lalkowa: Littlefee Leah NS
Włosy: blond, falowane
Znaki szczególne: właściwie to brak.
Wiek: 8 lat.
Cechy charakteru: Słodka, naiwna dziewczynka, która jedyne czego chce od życia, to trochę miłości. Wyjątkowo urocza, zalotna.

Historia: Jej matka zmarła, gdy dziewczynka była bardzo mała, a ojciec ożenił się z wyjątkową jędzą, która to najpierw wykończyła jego, a później powoli i w wyjątkowo wyrafinowany sposób zabijała Odettę.

+++++++++++++++++++++++++++++

Imię i nazwisko: *Odetta Swan (Dark)* lub po prostu Duszek
Wersja lalkowa: brak. W planach druga LTF Leah
Włosy: czarne, skołtunione w dwa  koki
Znaki szczególne: Jest duchem. Co można tu dodać?
Wiek: zmarła gdy miała 9 lat, ale to było daaaawno temu.
Cechy charakteru: Ciekawska, choć dość płochliwa, ufa tylko Methice'owi.

Historia: Odetta Swan Dark to właściwie późniejsza, zmarła wersja panny Bright.
Gdy wspomniana wyżej macocha dziewczynki zabija jej ojca, to postanawia pozbyć się małej, aby przejąć cały majątek rodziny Swan. Dosypuje dziewczynce truciznę do jedzenia, maltretuje ją fizycznie i psychicznie. aż ta umiera. Jej zmizerowane ciało obwija tylko w czarne szmaty, zamyka w skrzyni i zanosi do piwnicy, gdzie leży ono przez kilkanaście lat. W międzyczasie okrutna macocha opuszcza majątek i wynosi się do miasta, gdzie obwija sobie wokół palca kolejnego, bogatego wdowca. Dom Swanów zostaje sprzedany Methice'owi, który odkrywa krok po kroku całą prawdę o Odi, a także to, ze jej dusza nie jest w stanie zaznać spokoju i pałęta się po tym świecie. Wystraszony Duszek, ponieważ tak ją początkowo nazywa Meth, ciężko przekonuje się do młodzieńca, ale później są nierozłączni. Zwłaszcza, ze Methice sprawia, iż kobieta, która zabiła Odettę, słono w końcu za to płaci. 


+++++++++++++++++++++++++++++

Imię i nazwisko: Natasha Dragonova
Wersja lalkowa: DnD Queen Kayla NS
Włosy: blond i wszystkie jego odcienie
Znaki szczególne: brak
Wiek: jakieś 16 lat
Cechy charakteru: Rozpieszczona podlotka, która robi awanturę zawsze gdy coś jej nie pasuje. Kapryśna jedynaczka, opływająca w luksusach. 

Historia: Natasha, w skrócie Nati, jest panienką pochodzącą ze wschodnich części Thigka. Jej rodzice należą do arystokracji, są potwornie bogaci i potwornie nadęci. Natasha rzadko ich widzi, gdyż ci wolą spędzać czas na salonach niż z córką. Nati zatem zazwyczaj przesiaduje sama w wielkim domu lub jest u Lucille, swojej jedynej przyjaciółki. A tam hulaj dusza, piekła nie ma.

+++++++++++++++++++++++++++++

Imię i nazwisko: Lucille Rochefort
Wersja lalkowa: Glorydoll Lucy
Włosy: kasztan
Znaki szczególne: gdy śpiewa, wszyscy ją słuchają i łagodnieją.
Wiek: jakieś 14 lat
Cechy charakteru: Spokojna, rozmarzona, bardzo ułożona dziewczynka.  

Historia: Bycie córką znanego skrzypka i znanej śpiewaczki operowej wcale nie musi oznaczać niczego dobrego. Zwłaszcza gdy rodzice chcą cię ukryć przed światem, bo jesteś owocem jedynie chwili zapomnienia.

3 komentarze:

 1. No i nareszcie *w* Teraz już dużo można załapać i poznać bohaterów. Natomiast przeczytanie tego nakłania mnie do pewnego cross-overowego fanartu :B

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. go for it! XDDDDDDDDDDD

   a ten wpis tak btw bede uzupełniać o kolejne postaci :D Snowdrop, Luce, Hasaara i wielu, wielu innych :D

   Usuń
 2. Przeczytałam wszystko z zapartym tchem! Chętnie zobaczyłabym to na ekranie, lub w formie komiksu, postaci są interesujące, ciekawa historia mi się w głowie układa. Opisy są bardzo inspirujące i nawet widzę ich twarze, nie znając lalek :D

  OdpowiedzUsuń