środa, 31 grudnia 2014

2014 and 2015

It's the last day of the year. For many, also for me, that's a time to resume the last 12 months and make a new statement for following year.

I consider 2014 as kinda bad year with beautiful moments. There were so many things that made me sad/angry/hopeless. Also my health got so much worse. Between January and April, when I still worked on night shift, I was very exhausted and depressed. But leaving all this aside- 2014 was also year of amazing adventures, meetings with cool people, making plans for following months. At some point it was also full of colorful dresses that, belive me or not, kept me goin' thru bad stuff, hahaha :D

Next year? I feel it will be good one. I wish to get healthier, I want to meet new people, have new friends, travel (and I know I will! A LOT!) and find myself again. Get inspiration and feel that I am human being not a money-making machine. I want to be with family who loves me and care for them more.

That's it, guys.
At the end let me wish You GREAT NEW YEAR 2015!
Until next note :)

4 komentarze:

 1. To w sumie widać po facebooku, że odkąd wpakowałaś się w lolici świat i zaczęłaś się tak ślicznie i kolorowo ubierać to poprawił ci się nastrój. Oby tak dalej i życzę zdrowia, bo sama dobrze wiem jak to jest mieć spieprzone XD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ach to zdrowie- jak je tracisz, to zaczynasz doceniać. Bywały dni, że myślałam, iż już naprawdę jest bardzo źle. Ale podjęłam odpowiednie leczenie i kroki i mam nadzieję, ze wszystko jakoś się unormuje i jakiekolwiek zabiegi będą zbędne.
   A lolici świateczek wciągnął mnie. Wciągnęli mnie ludzie, ich pasja. Och, toż to jak Kraina Czarów~!

   Usuń